KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ FORUMU
MERHABALAR SİTEMİZDE DAHA RAHAT GEZEBİLMEK İÇİN ÜYE DEĞİLSENİZ HEMEN ÜYE OLUN

Join the forum, it's quick and easy

MERHABALAR SİTEMİZDE DAHA RAHAT GEZEBİLMEK İÇİN ÜYE DEĞİLSENİZ HEMEN ÜYE OLUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KIBRIS'LI İZCİLER ANA VATAN DA DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİNDE

KIBRIS'LI İZCİLER ANA VATAN DA DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİNDE Empty KIBRIS'LI İZCİLER ANA VATAN DA DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİNDE

Mesaj  Admin Cuma Haz. 26, 2009 11:11 am

İzcilerin dostluk köprüsü kampı

OSMANİYE - Osmaniyeli İzciler ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşe İzcilerinin dostluk Köprüsü Kampı başladı. Osmaniye Valiliğinin davetiyle 22 Kuzey Kıbrıslı izci ve 8 izci Lideriyle Osmaniye’ye gelen grup kamplarının ilk gününde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldılar.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının bitiminde Osmaniye’deki tarihi ve kültürel zenginlikleri tanımak amacıyla düzenlenen geziye katılan izciler Kastabala, Karatepe Milli Parkı, Aslantaş Açık Hava Müzesi, Berke Barajı ve Düziçi Eğitim Müzesini ziyaret ettiler.
İzcilerin kampının ilk günü Öğretmenevinde düzenlenen yemekli eğlence ile devam etti. Vali Zübeyir Kemelek, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Davut Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Sayit Koca, Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Sait Çalışkan, Baro Başkanı Hüseyin Sezgin ve eşlerinin de katıldığı akşam büyük bir coşkuya sahne oldu.
Gecede konuşan Vali Zübeyir Kemelek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşe İzcilerini Osmaniye’de misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek Osmaniyeli izcilerle Kuzey Kıbrıs’lı izciler arasında atılmış dostluk ve kardeşlik köprüsünün uzun yıllar devam etmesini temenni ettiğini belirtti.
Program sonunda Vali Zübeyir Kemelek’e Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Beden Eğitimi ve Sosyal Etkinlikler Denetmeni Lütfiye Fedai tarafından bir armağan sunuldu. Kıbrıslı İzciler, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Davut Şahin, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Sait Çalışkan’a da çeşitli armağanlar verdiler. Vali Zübeyir Kemelek ise Kıbrıslı izcilere Osmaniyeli izciler ve Kıbrıslı İzcilerin dostluğunu sembolize eden üzerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı ve Türk Bayrağı olan birer çini tabak armağan etti.
Osmaniyeli İzciler ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşe İzcilerinin dostluk Köprüsü Kampı Gaziantep, Hatay ve Adana kültür tanıtım gezileriyle sürecek. 22 kişilik Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşe izcileri grubuna 22 kişiden oluşan Osmaniyeli izciler eşlik etti.

KIBRIS'LI İZCİLER ANA VATAN DA DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİNDE Izcilerin_dostluk_koprusu_kampi
Admin
Admin
Admin

http://forumkktc.yetkinforum.com